Projekta notikumi

2015-02-27
Uzaicinājums uz projekta ieviešanas vidusposma semināru

LIFE+ projekts „Natura 2000 teritoriju nacionālā aizsardzības un apsaimniekošanas programma” (NAT-PROGRAMME) aicina uz  semināru, kas iezīmē projekta ieviešanas vidusposmu un iepazīstina dalībniekus ar Latvijas Natura 2000 teritoriju un ES nozīmes aizsargājamo dzīvotņu saglabāšanas un atjaunošanas prioritātēm un iespējamiem risinājumiem nākotnē.

Divu gadu laikā NAT-PROGRAMME projekta biotopu darba grupu vadītāji ir noorganizējuši vairāk kā 15 sanāksmes un seminārus, kuros savu viedokli izteikuši nozares eksperti, praktiķi, dabas aizsardzības speciālisti un visi, kas aktīvi iesaistījās darba grupās, lai novērtētu biotopu stāvokli, līdzšinējo apsaimniekošanas pieredzi un dotu ieteikumus jaunām apsaimniekošanas vadlīnijām  Projekta pirmajā fāzē ir apmeklētas vairāk kā 130 Natura 2000 teritorijas Latvijā, apkopota citu valstu pieredze, veikti biotopu apsaimniekošanas eksperimenti, novērtētas to ietekmes un analizēti piemērotākie dzīvotņu apsaimniekošanas un aizsardzības paņēmieni.
 
Šogad, projekta eksperti, ņemot vērā ieteikumus un diskusiju rezultātus, kā arī citu valstu kolēģu pieredzi,  raksta dzīvotņu apsaimniekošanas vadlīnijas, kas vēlreiz tiks izskatītas sešās biotopu darba grupās. Ir apjausts - ko un kā darīt, lai nodrošinātu ES nozīmes aizsargājamo biotopu saglabāšanu un uzturēšanu. Šis seminārs ir pagrieziena punkts, kad mums visiem kopā jāizvērtē - kur un ko darīt, lai nodrošinātu Natura 2000 teritoriju un dzīvotņu aizsardzību un pastāvēšanu Latvijā - jāuzraksta Natura 2000 teritoriju nacionālā aizsardzības un apsaimniekošanas programma, nosakot prioritārās rīcības un apsaimniekošanas pasākumus konkrētās Natura 2000 vietās.
 
 
Aicinām  iesaistīties  katru, kas vēlas dalīties zināšanās, pieredzē, apmainīties viedokļiem un mācīties no citiem, dodot priekšlikumus Natura 2000 aizsardzības un apsaimniekošanas programmai – nacionālas nozīmes rīcības plānam.
 
Reģistrācija dalībai seminārāDalību pieteikt, rakstot uz e-pastu janis.sluke@daba.gov.lv vai zvanot uz tālr. 22386129 līdz 2015. gada 23. februārim, norādot vārdu, uzvārdu un pārstāvēto organizāciju. 
 
Vēršam uzmanību - lai nokļūtu semināra telpās VARAM,  apsardzei ir jāuzrāda personu apliecinošs dokuments. 

Semināra programma >>>


Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes.