Projekta notikumi

2014-06-16
NAT-PROGRAMME eksperts nacionālajā televīzijā stāsta par upju kopšanu
 
 
Pasaules vides dienā daudzviet Latvijā notika ar vidi saistīti pasākumi. Kuldīgā - Ventā pļāva, grāba un pludināja. Dienas laikā aizaugušais posms starp rumbu un seno tiltu bija nopļauts. Blīvie ūdensaugi būtiski pasliktina zivju dzīves apstākļus, tāpēc šāda pļaušana būtu nepieciešama ik gadu.
 
Bruņojušies ar trimeriem, izkaptīm, grābekļiem un kapļiem, dabas speciālisti un vietējie iedzīvotāji devās cīņā ar ūdensaugiem. Ne viens vien ir pamanījis, ka skaistā vieta pie Ventas rumbas pamazām pārvērtusies par pļavu, ūdenim atstājot tikai vienu trešdaļu brīvas vietas. Šis blīvais apaugums visvairāk kaitē zivīm, kurām paliek arvien mazāk vietas. Tāpēc Dabas aizsardzības pārvalde arī Kuldīgā sāk īstenot LIFE+ projektu NAT-PROGRAMME.
 
"Pirms lekšanas pāri rumbai zivis šeit var koncentrēties un atpūsties, bet esošos ūdens augus izmantot spēka pastiprināšanai, lai pēc tam mēģinātu tikt pāri rumbai" skaidro Andris Urtāns .
 
Šīs talkas aktivitātes būtībā ir cīņa ar sekām - ja ūdenī nebūtu piesārņojuma, upe tik ātri enaizaugtu. Tomēr izkontrolēt, lai nekur, sākot no Ventas izteces Lietuvā, tajā nenonāktu vielas, kas upes lēnākajās vietās rada labvēlīgu vidi ūdensaugiem, ir tikpat kā neiespējami.
 
A. Urtāns norāda, ka Ventā pamatīga apauguma likvidēšana notika jau pirms trim gadiem, iegūtie rezultāti pārliecinājuši, ka šāds darbs dod uzlabojumu. „Mēs arī taisījām zivju monitoringu. Zivju mazuļu skaits šeit ir pieudzis”.
 
Lai tiktu pie iecerētā rezultāta, plānots, ka šādus darbus varētu veikt regulāri ik gadu, gan rīkojot talkas, gan piesaistot fondu līdzekļus.


Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes.