Projekta notikumi

2013-11-25
Konferencē diskutē par dabas aizsardzību mežsaimniecībā.
 
Šī gada 21. un 22. novembrī Rēzeknē un Lubānas ezera apkaimē notika  reģionāla izbraukuma konference "Dabas aizsardzība mežsaimniecībā - risināmie jautājumi". Konferenci organizēja Latvijas meža īpašnieku biedrība sadarbībā ar Latvijas Lauku izglītības un konsultācijas centru. Pasākumā aktīvi iesaistījās arī valsts akciju sabiedrība "Latvijas valsts meži" , Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija un Dabas aizsardzības pārvalde. Ar ziņojumu konferencē uzstājās arī projekta NAT-PROGRAMME ūdens biotopu eksperts Andris Urtāns.

Konferences pamattēma bija veltīta ūdenstilpju piekrastes aizsargjoslu funkcionalitātes nodrošināšanas aspektiem. Atbilstoši pastāvošajai likumdošanai aizsargjoslu galvenais uzdevums ir darboties kā filtram un samazināt biogēnu iekļuvi  ūdenstilpēs.  Apskates objekti Aiviekstes upes krastos liecināja par to, ka šobrīd šī aizsargjoslu filtra funkcija ne vienmēr darbojas optimāli. Tika uzklausīti un diskutēti dažādie mežu apsaimniekotāju, kokrūpniecības un vides ekspertu viedokļi. Life+ projekta NAT-PROGRAMME ūdeņu eksperts Andris Urtāns konferences laikā apmeklētajos apskates objektos skaidroja aizsargjoslas funkcionēšanas aspektus, kā arī nolasīja lekciju par procesiem piekrastes aizsargjoslās un to saistību ar ūdens kvalitātes nodrosināšanu upēs un ezeros.

Otrajā pasākuma dienā dalībniekiem bija iespēja noklausīties AS "Latvijas Finieris" padomes priekšsēdētāja Ulda Biķa analīzi par modernākajiem risinājumiem koksnes resursu izmantošanā modernu saplākšņu ražošanā. Apmeklējot  SIA „VEREMS” rūpnīcu, tās valdes priekšsēdētāja Jāņa Stara vadībā tika iepazīta moderna ražotne un veids, kā mūsu zemē augušai koksnei radīt būtisku pievienoto vērtību .

Šāds mežu nozares un vides ekspertu pasākums ir uzskatāms par labu aizsākumu turpmākiem praktiskiem sadarbības risinājumiem. Mežu īpašniekiem, dabas aizsardzības ekspertiem un ūdeņu speciālistiem ir būtiski savstarpēji sadarboties, jo tikai tā ir iespējams nonākt pie optimālas ūdenstilpju aizargjoslu apsaimniekošanas, kas nodrošinātu gan ūdeņu kvalitātes uzlabošanos un vides vērtību saglabāšanu, gan racionālāku koksnes resursu izmantošanu. Šāda kopīgā izpratnē balstīta rīcība nākotnē nodrošinātu daudz efektīvāku dabas vērtību saglabāšanu ūdenstilpju aizsargjoslās.
 
Pasākums labi demonstrēja projektā NAT-PROGRAMME paredzētās ūdens dzīvotņu apsaimniekošanas vadlīniju izstrādes aktualitāti un nepieciešamību.
 
 Konferences darba kārtība

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes.