Projekta notikumi

2013-11-20
Aicinām uz semināru par purvu biotopu aizsardzību un apsaimniekošanu!
 
Aicinām piedalīties seminārā-diskusijā „Eiropas Savienības nozīmes purvu biotopu apsaimniekošana un aizsardzība: ceļā uz vadlīniju izstrādi”. Seminārs notiks 2013. gada 5. decembrī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā, Peldu ielā 25, Rīgā, plkst.10:00, 409. telpā (4. stāva zālē).
 
 Semināra programma. ES nozīmes purvu biotopu apsaimniekošana un aizsardzība: ceļā uz vadlīniju izstrādi.    ( 357 KB) 

Semināra mērķis ir veidot darba grupu, kurā diskutēt par ES nozīmes purvu biotopu aizsardzības un apsaimniekošanas vadlīniju izstrādi. Tās ietvaros paredzēts apspriest līdzšinējās un nākotnē iespējamās ES nozīmes purvu biotopu aizsardzības, atjaunošanas un apsaimniekošanas pieejas un metodes, izvērtēt iespējas tās īstenot, kā arī izvērtēt dažādu metožu priekšrocības un trūkumus.

Darba grupā aicināti visi, kam šī tēma ir aktuāla un interesanta un kuri ir gatavi dot savu ieguldījumu, sniedzot priekšlikumus, vērtējumus, jaunas idejas un komentārus.
 
ES nozīmes aizsargājamo biotopu vadlīnijas tiek izstrādātas Dabas aizsardzības pārvaldes īstenota LIFE+ projekta „Natura 2000 teritoriju nacionālā aizsardzības un apsaimniekošanas programma” (NAT-PROGRAMME) ietvaros. Projekts uzsākts 2012. gada beigās, un to plānots īstenot līdz 2017. gadam.

Projekta mērķi ir:
  • izstrādāt un publicēt apsaimniekošanas un aizsardzības vadlīnijas visām aizsargājamo biotopu grupām, lai sekmētu aktuālu un praksē pārbaudītu nozares profesionāļu atzītu biotopu apsaimniekošanu Latvijā;
  • izstrādāt un publicēt Nacionālo Natura 2000 teritoriju aizsardzības un apsaimniekošanas programmu Latvijai, lai sekmētu vienotu, plānotu dabas vērtību apsaimniekošanu visās sauszemes Natura 2000 teritorijās Latvijā. 
 
Dalību seminārā lūdzam pieteikt, rakstot uz e-pastu agnese.priede@daba.gov.lv.
Papildus informācija – tālr. 29640959 (Agnese Priede). Pieteikšanās līdz 1. decembrim.

Lūdzam ņemt vērā, ka savlaicīga pieteikšanās svarīga arī, lai iekļūtu ministrijā atbilstoši iekšējās kārtības noteikumiem (pēc dalībnieku saraksta, uzrādot personu apliecinošu dokumentu).
 
Būsiet gaidīti!

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes.