Projekta notikumi
2013-10-15
Izmēģināta jauna pieeja biotopu kartēšanā.
Sadarbības rezultātā esam guvuši ieskatu ierīces iespējamā pielietojumā biotopu un sugu izplatības kartēšanā un secinājuši, ka metodi var sekmīgi izmantot, īpaši, ja nepieciešams nelielu, bet grūti pieejamu platību precīzs kartējums. Šādas platības – sarežģīta ainavas mozaīka ar niedrājiem un slīkšņām – raksturīga arī Kaņiera ezeram.
Testēšanas rezultātā iegūti aerofoto attēli, ko turpmāk varēsim izmantot, lai analizētu koku un krūmu apauguma izmaiņas ezera piekrastes zāļu purvos. Tāpat rezultāti būs noderīgi, lai izvērtētu izmaiņas, kas notikušas Kaņiera ezera salu un niedrāju apsaimniekošanas rezultātā iepriekšējos gados.
Pateicamies SIA „Envirotech” par izrādīto iniciatīvu un iespēju gūt ieskatu inovatīvu kartēšanas metožu izmantošanā!
Riekstu pussala Kaņiera ezera piekrastē - attēla izšķirtspēja (fotografēts no bezpilota lidmašīnas no 160 m augustumā) ļauj veidot precīzu biotopu kartējumu, nodalot kadiķu audzes, kaļķainus zāļu purvus, kaļķainus zāļu purvus ar dižo aslapi un niedrājus.
1960. gados mākslīgi veidotā Pakavsala, savulaik veidota putnu ligzdošanai, un niedrāju mozaīka.
Riekstu pussalas austrumu piekraste un ezera augājs. Attēla izšķirtspēja ļauj kamerāli veikt precīzu biotopu kartējumu, nodalot Eiropas Savienības aizsargājamu biotopu Kaļķaini zāļu purvi ar dižo aslapi (7210*) no niedrājiem, kā arī precīzi noteikt pašreizējo aizaugumu ar krūmiem un kokiem zāļu purvos un ezera salās.