LAT | ENG
Trešdiena, 2022.gada 10. augusts
DirectHit.lv banneris

DirectHit.lv banneris

DirectHit.lv banneris

  Drukāt

Projekta notikumi

2018-01-08
Atskats uz projekta NAT-PROGRAMME noslēdzošo semināru
 
Ar projekta noslēguma pasākumu, kas notika 08.12.17 Rīgā, konferenču centrā „Citadele” , ir noslēdzies dabas aizsardzības pārvaldes īstenotais projekts „Nat-Programme”
 
Noslēdzošais pasākums pulcēja grāmatu sērijas „Vadlīnijas aizsargājamo biotopu saglabāšanā”, kas ir viens no projekta īstenotajiem rezultātiem, tapšanā iesaistītos un atbalstītājus. Sešu sējumu izdevums, kas aptver Piekrastes, Upju un ezeru, Pļavu un ganību, Purvu, Iežu atsegumu un Mežu biotopu grupas – tapis projekta piecu gadu darba rezultātā, informāciju apkopojot virknē darba grupu semināru, pieredzes apmaiņas braucienu un izmēģinājuma kārtā īstenoto apsaimniekošanas pasākumu.
 
Tādejādi arī noslēguma seminārā tika pārstāvēts visplašākais domubiedru loks-gan dabas aizsardzības, mežsaimniecības un lauksaimniecības nozarē strādājošie, gan zinātniskās izpētes pārstāvji un praktisko darbu veicēji. „Nat-Programme” projektā gaitā apkopotais apsaimniekošanas ieteikumu krājums ir multisektorālas sadarbības piemērs, jo gan izstrādē iesaistītie, gan pielietojumā ieinteresētie pārstāv vairākas tautsaimniecības jomas, valsts,pašvaldības un privāto sektoru.
Tā piemēram, izmantojot Dabisko pļavu un ganību vadlīnijas kā pamatu mācību materiālam, tiek īstenotas apmācības bioloģiski vērtīgo zālāju (BVZ) apsaimniekotājiem Zemkopības ministrijas Lauku atbalsta dienesta virzītajā programmā. Skatījums, kas ņem vērā iespējami plašu cilvēku un dabas interešu spektru , pašvaldības un valsts likumdošanas ietvarā, ir Upju un ezeru biotopu apsaimniekošanas ieteikumu pamatā. Arī Piekrastes, Purvu un Mežu uzturēšanas vadlīnijas domātas tiem, kam rūp saimniekot dabai draudzīgi, veicinot dabas vērtību saglabāšanu. Iežu atsegumu vadlīnijas ir viskompaktākās saturā, bet arī te līdzās skatītas dabas aizsardzības un tūrisma intereses.
 
8. decembra noslēguma pasākuma ietvaros par projekta ietvaros izstrādāto dokumentu (Vadlīniju un Programmas) nozīmi un stratēģisko sasaisti politikas veidošanas dokumentos stāstīja VARAM Dabas aizsardzības departamenta pārstāve Ilona Mendziņa, Dabas aizsardzības pārvaldes ģenerāldirektors Juris Jātnieks norādija uz plašajām mijiedarbības un sasaistes iespējām un prakstiskas rīcības nepieciešamību dabas saglabāšanā. Par izaicinājumiem un mērķa virzītu pieeju dabas daudzveidības uzturēšanā stāstīja darba grupu vadītāji, biotopu grupu eksperti Solvita Rūsiņa, Brigita Laime, Agnese Priede, Sandra Ikauniece un Andris Urtāns. Projekta vadītāja Ērika Kļaviņa atskatījās uz projekta dzīves gājumu un galvenajām norisēm.
 
Pasākuma noslēdzās neformālā gaisotnē, šķirstot vēl jauniegūto izziņas materiālu un diskutējot ar kolēģiem un saņemot ierakstus grāmatās no izdevumu galvenajiem redaktoriem un līdzautoriem.
 
Semināra prezentācijas pieejamas ŠEIT
 
Semināra fotoreportāža pieejama ŠEIT
 
 
 
 
 
 

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes.