Projekta notikumi

2016-12-06
Notikusi projekta uzraudzības grupas sanāksme
1. decembrī, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas telpās, norisinājās projekta “ NAT-PROGRAMME” uzraudzības grupas sanāksme*.
 
Uzraudzības grupa tika informēta par turpmāko projekta gaitu un vēl veicamajām aktivitātēm, Klātesošie tika iepazīstināti ar paveikto – izstrādāto aizsargājamo biotopu saglabāšanas vadlīniju pielietojumu un to izdošanas gaitu. Vadlīniju manuskripti šobrīd ir tulkošanas procesā, un gada beigās uzsāksies iespiedarbu salikšana, kas nozīmē, ka interesenti vadlīnijas grāmatu veidā ieraudzīs 2017. gada sākumā.
 
NATPROGRAMME projekta izstrādātās biotopu saglabāšanas vadlīnijas radījušas virkni sinerģiju. Zemes pārvaldības likuma grozījumi ir noteikuši, ka pašvaldības ir atbildīgas par piekrastes un saldūdeņu apsaimniekošanu, kā atbalstam projekta organizētajos semināros mērķauditorija tika mācīta praksē pielietot piekrastes un saldūdeņu biotopu apsaimniekošanas vadlīnijas. Zemkopības ministrija Lauku attīstības atbalsta pasākumā iekļāvusi obligāto prasību zemniekiem apmeklēt mācību kursu, kas izstrādāts, balstoties uz zālāju apsaimniekošanas vadlīnijām, lai viņi varētu saņemt atbalsta maksājumus par bioloģiskai daudzveidībai uzturošo zālāju apsaimniekošanu.
 
Sanāksmes gaitā diskusija izvērtās par šī brīža aktualitāti - Natura 2000 teritoriju prioritāro apsaimniekošanas pasākumu programmu – dokumentu, kura izstrāde ir projekta “NAT-PROGRAMME” ekspertu šī brīža dienaskārtībā. Projekta uzraudzības dalībniekus interesēja gan Natura 2000 teritoriju, gan biotopu saglabāšanas prioritātes un šo prioritāšu noteikšanai izmantotās metodes, kā arī programmas prakstiskais pielietojums nākotnē.
 
__________________________________________________________________________
* Projekta uzraudzības grupā ietilpst pārstāvji no VARAM Dabas aizsardzības departamenta, Zemkopības ministrijas Meža departamenta un Lauku attīstības atbalsta departamenta, Dabas aizsardzības pārvaldes vadība, Latvijas dabas fonda, Latvijas Valsts Mežu, Valsts meža dienesta, Latvijas Vides aizsardzības fonda administrācijas.
 

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes.