Projekta notikumi

2016-08-10
Seminārs par ūdeņu aizsardzību un ūdensnoteču uzturēšanu
 
Šā gada 3. augustā, norisinājās NAT-PROGRAMME projekta rīkotā sanāksme Valsts Vides dienesta pārstāvjiem, kurā projekta saldūdeņu darba grupas vadītājs A.Urtāns seminārā sapulcētajiem inspektoriem un lēmumu pieņēmējiem stāstīja par dabai draudzīgiem risinājumiem valsts nozīmēs ūdensnoteku atjaunošanas un pārbūves projektos un ieteicamajām apsaimniekošanas metodēm ūdensteču uzturēšanā.
 
Atklājot semināru, Valsts Vides dienesta Madonas reģionālās nodaļas direktors Jevgēnijs Sobko ieskicēja aktuālos un neviennozīmīgos aspektus, ar kuriem nākas saskarties Dienesta ikdienas darbā attiecībā uz ūdensnoteku un teču atjaunošanas un apsaimniekošanas darbiem – vides ekspertu slēdzieniem un tehnisko noteikumu sagatavošanu.
 
Semināra turpinājumā A.Urtāns sanākušajiem atgādināja pamata ekoloģiskos aspektus ūdeņu aprites un savākšanas procesos un vērsa klātesošo uzmanību gan uz būtiskām niansēm novērtējot situāciju dabā un atpazīstot ūdensnoteces iespējamās problēmas, gan sniedza ieskatu iespējamajos risinājumos un rekomendēja atbilstošākos – ar lielāku devumu kopējā vides stāvokļa uzlabošanā un ūdeņu bioloģiskās vides aizsardzībā.
 
Seminārā izskanējušie ieteikumi ūdensteču un noteku atjaunošanā un uzturēšanā ir saskaņā ar NAT-PROGRAMME projekta apsaimniekošanas un aizsardzības vadlīnijām.
 
Semināra prezentācijas skatāmas ŠEIT
 

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes.