Projekta notikumi

2016-09-01
Eksperti iepazīst biotopu atjaunošanas pieredzi Baltijā
 
No 15.-19. augustam  norisinājās starptautiska dabas ekspertu tikšanās – 3 dienu ekskurss, aplūkojot mežu un mitrāju atjaunošanas piemērus Baltijā, Natura 2000 bioģeogrāfiskā procesa pasākumu ietvaros.
 
“Boreal Restoration Tour” sākums bija Rīgā, kur autobuss pildīts ar  meža un mitrāju biotopu ekspertiem  (no Latvijas, Lietuvas , Igaunijas,  Somijas un  Zviedrijas) devās maršrutā pa Baltijas valstīm  -  aplūkojot dabas atjaunošanas piemērus, un tiekoties  ar vietējiem  apsaimniekošanas speciālistiem  pieredzes apmaiņā, lai izzinātu labāko praksi biotopu atjaunošanā.
"Boreal Restoration Tour" piedalījās arī "NAT-PROGRAMME" projekta eksperti, tādejādi gan iepazīstot kaimiņu paveikto -  meža un purvu biotopu atjaunošanas pasākumus, gan iepazīstinot  ārzemju kolēģus ar šo biotopu atjaunošanas pieredzi Latvijā un "NAT-PROGRAMME" ietvaros sagatavotajām apsaimniekošanas vadlīnijām mežu un purvu biotopiem. Grand Tour ietvaros tika apskatītas atjaunotās vietas Latvijā, Lietuvā un Igaunijā.
 
Ekspertu un praktiķu tikšanās tika akcentētas tā, lai diskusiju laikā atklātos  - kā padarīt apsaimniekošanas darbības iespējami efektīvas labvēlīgai sugu un biotopu pastāvēšanai, skatot pasākumus caur izmaksu efektivitātes prizmu.  
 
Divu dienu laikā aplūkojot vairāk kā 10 mežu un mitrāju atjaunošanas piemērus, dalībnieki vienojās atziņā,  ka  efektivitātes atslēga meklējama atjaunošanas darbību sinerģijā, tomēr zināšanas par apstākļu mijiedarbību iegūstamas vien apzinot paveikto un veicot atjaunošanas pasākumu izpēti. 
 
Vairāk par Natura 2000 bioģeogrāfiskā procesa pasākumiem varat uzzināt šeit.

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes.