Projekta notikumi

2016-08-12
Precizē mācību programmu kursam par bioloģiskās daudzveidības uzturēšanu pļavās.
 
Šā gada 2. un 3. augustā projekts "NAT-PROGRAMME" rīkoja divu dienu mācību semināru kurā bija pulcējušies zālāju biotopu eksperti, augstākās izglītības iestāžu mācībspēki un Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) pārstāvji, lai saskaņotu viedokli par apsaimniekošanas vadlīniju izmantošanas iespējām zālāju apsaimniekošanas plāna izstrādei.
 
Zālāju apsaimniekošanas plāns ir viena no komponentēm mācību programmā tiem lauksaimniecības zemju īpašniekiem un apsaimniekotājiem, kas pretendē Lauku atbalsta dienesta (LAD) administrētajiem ES atbalsta maksājumiem par bioloģiskās daudzveidības uzturēšanu zālājos (BDUZ).
 
Semināra pirmajā dienā tika apsekoti zālāji zemnieku saimniecībā "Lielkrūzes", ar mērķi lauka apstākļos pārbaudīt izveidoto zālāju apsaimniekošanas plāna metodiku,  kā arī iepazīt ganību un pļavu apsaimniekošanas praksi aitu audzētāju saimniecībā "Mazvieķi". Otrā semināra diena pagāja "Ķučuru dzirnavu" telpās, lai iepazītu līdzšinējo LLKC pieredzi konsultējot zemniekus par zālājiem. Te tika apspriestas kultivēto un dabisko zālāju atšķirības agronomiskā skatījumā,  zemnieku biežāk uzdotie jautājumi un neskaidrības par BDUZ atbalsta nosacījumiem kopējā Lauku attīstības programmas un tiešo maksājumu kontekstā. Diskusiju gaitā starp LLKC konsultantiem, projekta "NAT-PROGRAMME" pārstāvjiem un citiem zālāju biotopu ekspertiem tika precizēta mācību programma kursam "Eiropas savienības nozīmes zālāju biotopu vai sugu dzīvotņu apsaimniekošana".
 
Kursa "Eiropas savienības nozīmes zālāju biotopu vai sugu dzīvotņu apsaimniekošana" ietvaros lauksaimnieki varēs iegūt zināšanas par bioloģiskās daudzveidības uzturēšanas zālājos aktivitātes atbalsta nosacījumiem un ieteikumiem to izpildei, bioloģiski daudzveidīgo un vērtīgo zālāju saglabāšanu un identificēšanu un ES nozīmes zālāju biotopu apsaimniekošanas vadlīnijām. Tāpat mācību ietvaros notiks individuāla „Saimniecības zālāju apsaimniekošanas plāna” sagatavošana, kas ietver optimālu Eiropas Savienības nozīmes zālāju biotopu apsaimniekošanas nosacījumus saskaņā ar to.
 
Kursiem var pieteikties lauksaimniecības nozarē iesaistītas juridiskas un fiziskas personas, lauksaimniecības zemes īpašnieki un tiesiskie valdītāji. It īpaši gaidīti lauksaimnieki, kuri iesaistījušies LAP 2014. -2020. gadam pasākuma “Agrovide un klimats” aktivitātē “Bioloģiskās daudzveidības uzturēšana zālājos” (BDUZ) un, ja ir uzņemtas saistības par Eiropas Savienības nozīmes ilggadīgo zālāju biotopiem.
 
Vairāk par kursiem varat uzzināt šeit
 
 

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes.