Projekta notikumi

2015-05-26
Eiropas Komisijas LIFE nodaļas pārstāvju vizīte
 Maija sākumā, triju dienu vizītē, Dabas Aizsardzības Pārvaldes LIFE NAT-PROGRAMME projektu apmeklēja Eiropas Komisijas LIFE nodaļas pārstāvji Rosemarie Hingsamer un Tommy Sejersen, kā arī LIFE projektu uzraudzības eksperts Rolands Ratfelders (NEEMO).
 
Tikšanās pirmajā dienā Dabas aizsardzības pārvaldes birojā, Siguldā, projekta grupa sniedza ziņojumu par projekta norises gaitu – projekta vadītājs Juris Jātnieks informēja par kopējo progresu un veiktajiem biotopu apsaimniekošanas pasākumiem, projekta koordinatore Ērika Kļaviņa par - par semināru norises pārskatu un sabiedrības izglītošanas pasākumiem, projekta eksperti Agnese Priede un Sandra Ikauniece par paveikto Biotopu apsaimniekošanas vadlīniju un Nacionālas Dabas aizsardzības programmas izstrādē. Vienlaikus notika arī projekta finanšu dokumentu pārbaude, kur nepieciešamos datus un informāciju sniedza projekta grāmatvedis Gints Jubelis.
 
Īpaši rūpīgi tika pārbaudīta personāla izmaksu uzskaite un visa dokumentācija, kas attiecas uz ESRI ARC ĢIS licenču iegādi un pielietojumu. Projekta IT speciālists Ernests Čunčulis sniedza izsmeļošu skaidrojumu par licenču glabāšanu un pielietošanu gan mūsu projekta, gan arī visas Pārvaldes ekspertu vajadzībām saistībā ar Valsts informācijas sistēmu „Ozols”.
 
Nākamās divas dienas tika veltītas NAT-PROGRAMME projekta ietvaros paveikto biotopu apsaimniekošanas eksperimentu rezultātu apskatei. Novērtēt padarīto, projekta pārstāvji un viesi devās uz Kalējalu, GNP, kur iepazinās ar infrastruktūras uzlabojumiem, kuru mērķis ir novirzīt apmeklētāju plūsmu no sikspārņu ziemošanas vietām.
Kurzemes pusē sanāksmes dalībnieki apmeklēja kalcifilos zāļu purvus Ķemeru nacionālajā parkā un Slīteres nacionālajā parkā, kā arī pelēkās kāpas Užavas dabas liegumā – teritorijas, kur veikti darbi ES nozīmes biotopu uzturēšanai. Apmeklējot Ventas rumbu Kuldīgā, viesus pārsteidza vimbu simti, kas, apliecinot veikto straujteces uzturēšanas darbu lietderību, demonstrēja kā migrācijas laikā tiek pārvarēts ūdenskritums.
 
Pēc vizītes saņemtajā Eiropas Komisijas vēstulē dots pozitīvs novērtējums NAT-PROGRAMME projekta vadībai un veiktajiem darbiem, tādejādi apliecinot šobrīd paveiktā un nākotnē plānotā atbilstību kopējiem LIFE programmas un NAT-PROGRAMME projekta nosacījumiem. Pēc pārbaudes pilnā apmērā ir ieskaitīts arī Eiropas Komisijas līdzfinansējums, lai varam sekmīgi turpināt Nacionālo Dabas aizsardzības programmas un ES nozīmes biotopu apsaimniekošanas vadlīniju izstrādi.
 
 
Vizītes fotogalerija 

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes.