Projekta notikumi

2015-06-03
Ventas Rumbas apkārtnes sakopšanas talka.
Uzaicinām uz talku, kas notiks šā gada 11.jūnijā, Kuldīgā, lejtecē pie Ventas rumbas. Talkas gaitā paredzēts izpļaut un savākt apaugumu upes labā krasta posmā starp Veco tiltu un Ventas rumbu. 
 
Ventas rumba ir platākais ūdenskritums Eiropā  - 249 metri, palu laikā izplešoties pat līdz 270  metru platumam.  Ventas upe ir arī nozīmīga dzīvotne te nārstojošajām lašveidīgajām zivīm un vimbām. Tikai te mēs varam izbaudīt lidojošo vimbu akrobātiskos priekšnesumus un baudīt „Lidojošo zivju svētkus”.  Diemžēl zem Ventas rumbas straumes ātrums labajā krastā  samazinās un te strauji uzkrājas no upes augšteces lauksaimniecības zemēm un mežu izcirtumiem izskalotie saneši. Upes vietā veidojas saliņas.  Tās iznīcina migrējošo zivju  atpūtas platības pirms atkārtotiem Rumbas pārvarēšanas mēģinājumiem. Upei aizaugot ar virsūdens augāju, arī pats Eiropas platākais ūdenskritums - Ventas rumba kļūst grūti pamanāma.

 
Jau vairākus gadus pēc kārtas Kuldīgas novada Domes darbinieki, pilsētas iedzīvotāji un viesi, kopā ar Valsts Vides dienesta Liepājas reģionālās pārvaldes un Dabas aizsardzības pārvaldes speciālistiem, talkas veidā izpļauj un savāc virsūdens augāju upes gultnes posmā zem Ventas rumbas. 2014. Gadā, šāda darbība tika veikta  LIFE+ projekta  NAT-PROGRAMME  ietvaros, tāpēc ļoti apsveicama ir Kuldīgas novada domes pārņemtā stafete, kas turpina uzsākto apsaimniekošanas iniciatīvu un nodrošina  šī upes posma uzturēšanas ilglaicību.
 
Arī šogad  aicinām iesaistīties interesentus!  It īpaši tāpēc, ka Kuldīgas pilsēta ir pieteikta Eiropas Ainavu balvai.
Tikšanās  stāvlaukumā pie kafejnīcas „Pīlādzītis”, ceturtdien,  11.jūnijā, plkst. 11.00. Līdzi jāņem gumijas zābaki un grābekļi augu izcelšanai krastā.
 
Uz tikšanos!
 
 

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes.